Jak kalendarze strażackie pomagają OSP?

Kalendarze Strażackie

to tradycja, która od pokoleń gości w naszych miejscowościach, z którymi mocno identyfikują się strażacy ochotnicy. Szczególnie w mniejszych miejscowościach i małych miasteczkach to powtarzana co roku czynność przez jednostki OSP, których druhowie wyruszają na ulicę w celu sprzedaży kalendarzy strażackich, aby podzielić się zdjęciami, ważnymi wydarzeniami umiejscowionymi na projekcie, ale zarazem podziękować i przyjąć symboliczną darowiznę, która trafia na rzecz jednostki OSP, a następnie zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Dlaczego warto pomóc strażakom? 

Jednostki Ochotnicze Straży Pożarnej to stowarzyszenia, które nie mają stałego, płynnego finansowania, które pozwoliłoby, nie myśleć o kwestiach finansowych. Źródła finansowania jednostek OSP można podzielić na państwowe i prywatne. Z budżetu państwowego to środki finansowe przeznaczane z centralnego budżetu oraz z budżetu jednostek terytorialnego (gminy). Co jakiś czas jest szansa również pozyskiwania dotacji unijnych oraz  funduszy powiatowych i wojewódzkich. Wydawałoby się, że możliwości finansowania jest dużo, ale jak to wygląda w praktyce? Doskonale wiedzą o tym sami strażacy. Jednostek osp na gminę przypada zawsze conajmniej kilka, a więc budżet już się dzieli, finansowania z dotacji są sporadyczne, centralny budżet nie przewiduje takiej sumy finansowania na ochronę przeciwpożarową, aby zapewnić wszystko jednostce OSP co konieczne i podstawowe.

Ile kosztuje sprzęt i środki ratowniczo-gaśnicze?

Sprzęt ratowniczo-gaśniczy należy do jednego z najdroższych. Ale na samym zakupie sprzętu się nie kończy. Kolejne koszty, które za tym idą to szkolenia, bo przecież profesjonalny sprzęt trzeba poprawnie obsługiwać, przeglądy, a koszty zużycia też są duże, ponieważ każda akcja to pewien procent zużycia sprzętu i środków. Środki następnie trzeba uzupełniać np. środki pianotwórcze, sorbenty, jednorazowe elementy zestawu ratowniczego torby PSP R1. Średni koszt zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego to 30 000 zł.

Jak wygląda wsparcie społeczności?

Strażacy na finansowanie mogą liczyć jeszcze od społeczności, dla której tak naprawdę służą. Bo przecież straż pożarna została powołana, aby chronić ludzkość i mienie ludzkie przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem życia. Prostą czynnością może być zakup kalendarza. Przyjęcie strażaków, którzy sprzedają kalendarze strażackie to idealny sposób na podziękowanie za służbę i trud w jaki każdego dnia wkładają całe serce. Zbiórka z kalendarzy strażackich może nie pozwoli zakupić nowego wozu bojowego, ale na pewno dołoży cegiełkę do sprzętu, który może uratować Ci życie!

straż pożarna

 

 

kalendarz strażacki osp + gratis  kalendarz strażacki osp dwustronny + gratis  

kalendarze strażackie jednodzielne + ulotki prewencyjne  kalendarze osp jednodzielne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl