Są strażakami, pomagają innym, teraz sami potrzebują pomocy
Są strażakami, pomagają innym, teraz sami potrzebują pomocy

Pożar nie był im obcy, sami często pomagali innym w takich sytuacjach. Na kilkanaście dni przed świętami żywioł nawiedził ich dom, w którym mieszkało osiem osób w tym 7-miesięczne dziecko, chłopiec w wieku szkolnym, drugi w wieku gimnazjalnym, nastolatka oraz cztery osoby dorosłe. Pan Bogdan i jego syn Hubert należą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwli - Olchowcu. Nie załamali się i już kilka godzin po pożarze przystąpili do prac na pogorzelisku. Ich rodzinny dom na obecną chwilę nie nadaje się do zamieszkania. Pomocy udzielili im znajomi, zapewniając dach nad głową. Najpotrzebniejsze rzeczy zostały zapewnione rodzinie, jednak jest to tylko mała część tego czego potrzebują. Priorytetem w akcji jest zebranie funduszy i materiałów na odbudowę dachu, tak aby uchronić dom przed zbliżającymi się opadami deszczu, śniegu oraz mrozem. Dom stanowił schronienie dla 8 osób, jest duży, co wiąże się również z wysokimi kosztami jego odbudowy. 

Rodzina w tym przedświątecznym czasie znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, w której tak naprawdę każdego dnia może znaleźć się każdy z nas. Pomóżmy zapewnić dach nad głową strażakom ochotnikom z Iwli oraz całej ich rodzinie. Mała kwota pomnożona przez ilość osób może odmienić los tej rodziny. Pomóżmy i pamiętajmy, że dawana przez nas pomoc zawsze wraca. 

Pożar domu potrzebującej rodziny:
https://www.youtube.com/watch?v=jkIgCoUYEAA

 

Osoby lub firmy, które mogłyby przekazać materiały budowlane: blachę, krokwie, drewno prosimy o kontakt telefoniczny z panem Hubertem tel. 663 143 346

 Wszelkie wpłaty można przekazywać na konto bankowe:
PKO BP: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878
z dopiskiem "POMOC DLA RODZINY PAŁKA Z OLCHOWCA"

Za każdą pomoc dziękujemy w imieniu rodziny.

 

Jako strazackie.pl bardzo mocno wspieramy strażaków. Również w tym przypadku chcemy pomóc pogorzelcom. Ogłaszamy akcję #OdbudujemyDom, w której z każdego sprzedanego odpowiednio oznaczonego pakietu świątecznego, przekażemy 10 zł na pomoc potrzebującej rodziny z Olchowca. Jako strażacy ochotnicy rozumiemy skalę zniszczeń i będziemy wspierać zbiórkę pieniędzy tak długo jak będzie to potrzebne. Nie myśl "niewiele mogę", bo razem możemy wszystko!

Każdy strażak jest naszym przyjacielem!

 

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl