FAQ - najczęściej zadawane pytania


• Jaki jest czas realizacji kalendarzy strażackich? 

Czas realizacji zamówienia podawany jest w szczegółach produktu. Może się on zmieniać w trakcie sezonu w zależności od obłożenia zamówieniami w danym czasie. Może się różnić również w zależności od typu kalendarza. 

Zachęcamy do składania zamówień we wrześniu lub początkiem października gdzie czasy realizacji są najkrótsze.


• Kiedy należy opłacić zamówienie? 

Nie musisz opłacać zamówienia od razu przy składaniu zamówienia, możesz to zrobić po akceptacji otrzymanego projektu.

Po zaakceptowaniu zamówienia do realizacji otrzymasz od nas mailowo fakturę pro-forma, na podstawie której dokonasz płatność za zamówienie w dowolnym czasie. Miej na uwadze, że aby zamówienie zostało przekazane do druku konieczne jest uprzednie zaksięgowanie wpłaty, więc najpóźniejszym momentem kiedy powinieneś dokonać wpłaty aby otrzymać swoje kalendarze na czas jest moment zaakceptowania projektu.

• Czy możliwe jest przygotowanie kalendarzy w niestandardowym nakładzie np. 75 szt.?

Wszystkie nakłady możliwe do realizacji dla danego typu kalendarza są podane na naszej stronie www. Z przyczyn technicznych nie wykonujemy nakładów innych niż podane.

 

• Czy możecie oznaczyć zmiany PSP lub miejscowe święta na kalendarium?

Taka możliwość jest wyłącznie w przypadku kalendarzy z nadrukowanym kalendarium bezpośrednio na podłożu tj. tradycyjne, dwustronne, spiralowane. Nie jest to natomiast możliwe w przypadku kalendarzy z kalendarium wyrywanym z uwagi na drukowanie kalendariów z wyprzedzeniem w ogromnych ilościach. 

 

• Czy możemy przesłać swój projekt kalendarzy do druku?

Tak, umożliwiamy przesłanie swojego projektu jednak musi on być wykonany na naszej makiecie oraz ściśle według naszych wytycznych. W tym celu składając zamówienie w uwagach dopisz informację na ten temat. Możesz wpisać po prostu "projekt własny" a my po weryfikacji zamówienia prześlemy szczegółowe informacje wraz z plikami na Twój adres e-mail.

 

• Jak przesłać zdjęcia do projektu?

Materiały do kalendarzy dostarczysz nam po złożeniu zamówienia. Każdy klient ma swój unikalny link gdzie będzie mógł wrzucić materiały (zdjęcia, wizytówki) oraz uwagi do projektu.

Link do indywidualnego folderu na naszej chmurze otrzymasz od nas mailowo po zaakceptowaniu przez nas zamówienia do realizacji. Prosimy o chwilkę cierpliwości i oczekiwaniu na link do folderu od nas. 

Prosimy o przesłanie kompletu materiałów w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia.


• Ile przesłać zdjęć?

Zalecamy przesyłanie zdjęć od 2 do 10. To zależy od tego jaki kalendarz wybierzecie oraz jakiej jakości są zdjęcia. Jeśli zdjęcia są niskiej rozdzielczości to na projekcie pojawią się w małym rozmiarze, jeśli ich jakość pozwoli na to żeby użyć je jako tło czy wypełnić większy obszar to grafik w zależności od koncepcji należycie je wykorzysta. Prosimy nie przesłać nam więcej niż 20 zdjęć. Prosimy wskazać zdjęcia, na którym Wam najbardziej zależy i dać nam pewną dowolność co do wyboru pozostałych.

 

• Co zrobić jeśli mam zdjęcia słabej jakości?

Prześlij nam takie zdjęcia jakie posiadasz. Sprawdzimy co da się zrobić, ewentualnie dodamy je w małym rozmiarze, tak, żeby nie były widoczne rozmazania. Jeśli zdjęcia nie będą się nadawały do wykorzystania w projekcie to poinformujemy Cię o tym. Możesz również wskazać zdjęcie z naszej bazy zdjęć strażackich

Jeśli któreś z nich przypadnie Ci do gustu to w uwagach do zamówienia wpisz informację z numerkiem wybranego zdjęcia. 
 

• Co w przypadku kiedy nie mamy swoich zdjęć do kalendarzy?

Jeśli nie posiadacie własnych zdjęć do kalendarzy, przy składaniu zamówienia możecie napisać o tym w uwagach i zaproponujemy coś ze swojej bazy ogólnych zdjęć strażackich lub możecie sami wybrać klikając tutaj a w uwagach do zamówienia wskażcie numerek zdjęcia, które wybieracie. 

 

• Czy możemy zrezygnować z realizacji zamówienia po otrzymaniu projektu kalendarzy do akceptacji?

Zamawiając kalendarze w naszym sklepie zawiązuje się umowa pomiędzy sprzedawcą a kupującym, której warunki są uregulowane w Regulaminie sklepu. Wychodząc na przeciw jednostkom projekt wykonujemy bez zaliczki, jednak w przypadku rezygnacji z realizacji zamówienia po wykonaniu projektu przez naszego grafika otrzymasz od nas fakturę na pokrycie kosztów pracy grafika za wykonany projekt w wysokości 80 zł - 120 zł brutto w zależności od typu kalendarza. Nie pobierzemy natomiast opłaty za całe zamówienie (kwota za kalendarze wraz drukiem i wysyłką).

 

• Czy możemy otrzymać kilka różnych projektów kalendarzy do wyboru?

Przy zamówieniu na kalendarze otrzymujecie gratis wykonanie jednego indywidualnego projektu graficznego kalendarza dla Waszej jednostki. Możemy przygotować więcej projektów jednak za dodatkową opłatą.

W przypadku gdy przygotujemy jeden projekt gratisowy (który wykonujemy do zamówienia) a drugi dodatkowy odpłatny, a ostatecznie zdecydujecie się na druk kalendarzy według projektu pierwszego (gratisowego) to mimo wszystko należy opłacić przygotowanie drugiego projektu z racji wykonanej pracy i poświęconego czasu przez grafika.

Warto przesłać ewentualne uwagi dotyczące kolorystyki, rozmieszczenia poszczególnych elementów lub inne ważne wskazówki, które mogą być przydatne dla grafika już podczas składania zamówienia, dzięki czemu od razu otrzymacie projekt graficzny spełniający Wasze oczekiwania.

 

• Czy jest możliwość zamieszczenia wizytówek/logo sponsorów na kalendarzach?

Oczywiście! Wysyłając do nas materiały dołącz wizytówki/logo sponsorów a nasz grafik zamieści je bezpłatnie na projekcie. Jeśli któryś ze sponsorów jest ważniejszy niż inni przekaż nam taką informację w uwagach przy przesyłaniu materiałów. 

*Ważne:
Nie bierzemy odpowiedzialności za słabą jakość przesłanych do nas wizytówek, mało czytelne teksty na przesłanych wizytówkach, które na wydruku mogą być ciężkie do rozczytania.


Jeśli zależy Wam na dokładnym odwzorowaniu kolorów wizytówek/logo sponsorów należy przesłać do nas plik PDF zapisany w kolorystyce CMYK. W przeciwnym razie nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za różnice w kolorach.


• Czy jest możliwość otrzymania kilku faktur do zamówienia w tym również na sponsora?


Każde zamówienie możemy rozbić na kilka faktur. W tym celu w uwagach do zamówienia prosimy o informację na ten temat wraz z danymi do faktury oraz kwotami netto/brutto na jakie faktury mają zostać wystawione.

Istnieje możliwość wystawienia faktur z pozycją "kalendarze" lub np. "materiały reklamowe". Każdy dodatkowy dokument do takiego zamówienia wiąże się z doliczeniem opłaty administracyjnej w kwocie 18 zł brutto.
 

• Czy projekt kalendarza dla naszej jednostki może być przygotowany na podstawie innej realizacji kalendarzy strażackich wykonywanych przez strazackie.pl?

Tak, jak najbardziej jest taka możliwość. Jeśli przypadł Wam do gustu, któryś z projektów kalendarza, który realizowaliśmy dla innej jednostki to należy wskazać jaka jest nazwa jednostki oraz na który rok jest dany kalendarz, tak, abyśmy mogli sprawnie namierzyć wskazany kalendarz i dostosować projekt dla Was. Część realizacji znajduje się tutaj:  www.strazackie.pl/realizacje-kalendarzy-strazackich 

 

• Czym są "okienka" w kalendarzach z wyrywanym kalendarium?

Okienkami nazywamy znaczniki dat, które przesuwa się po kalendarium zaznaczając tym samym aktualną datę. Kalendarze wyrywane jednomiesięczne oraz trzymiesięczne mają standardowo okienka w kształcie wozu strażackiego w zestawie.

 

• Co oznacza, że kalendarz jest o grubości 350 gram?

Kalendarz 350 gram to kalendarz przygotowany na papierze kredowym matowym (najgrubszy dostępny na rynku). Taki papier jest znacznie tańszy od kartonu, ale wysokiej jakości, a z uwagi na specyfikację pozwala na użytkowanie kalendarza przez cały rok. Papier 350 gram można zobrazować w ten sposób, że opierając kalendarz o ścianę nie zsunie się on jak zwykła kartka tylko będzie oparty (po jakimś czasie pod wpływem temperatury się wygnie).


• Czy mogę zamówić kalendarze wyrywane z nadrukiem kalendarza tradycyjnego na odwrocie? 

Od 2022 roku nasze kalendarze jednodzielne wyrywane A3 z jednomiesięcznym oraz trzymiesięcznym kalendarium produkujemy na kartonie jednostronnie powlekanym. W związku ze zmianą podłoża nie ma możliwości zadruku na odwrocie w kalendarzach produkowanych na wskazanym kartonie.